Podezřelý zápas v nejvyšší moravské soutěži

MSFL

Podezřelý zápas ve třetí české fotbalové lize. Takový vzkaz stojí na účtu Suspicious game (podezřelá hra), který na sociální síti X upozorňuje na možné ovlivnění utkání sázkami. Důvod? Ve víkendovém duelu MSFL Frýdek-Místek – Zlínsko (1:2) měl být údajně vsazen větší obnos peněz na to, že po 70. minutě, kdy byl stav 0:2, vyhrají zbytek zápasu domácí. Což se stalo po vlastním gólu Daniela Fréborta. Událost už monitoruje Fotbalová asociace ČR.

Zápas MSFL. Ilustrační foto

„Mám čisté svědomí,“ řekl Sport.cz 20letý hráč, který se po nešťastném vlastenci a následném vystřídání na lavičce rozbrečel. Diskutovaný moment se odehrál v 82. minutě, kdy Frébort ve snaze odkopnout centr ze strany umístil míč k tyči vlastní branky. „Ten kluk je zapůjčený z Baníku, byl to jeho první zápas za nás. Je naprosto absurdní zasazovat jeho vlastní gól do kontextu se sázkami,“ uvedl člen výkonného výboru FC Zlínsko Tomáš Macek.

Důvodem, proč na tento zápas účet Suspicious game upozornil, je zřejmě fakt, že předsedou Zlínska je bývalý rozhodčí Pavel Býma. Jeho jméno bylo zmiňováno v souvislosti s korupční aférou, soud jej ale zbavil obvinění.

„Někdo někde něco napíše a kvůli tomu, že pan Býma má nějakou pověst, jsou s tím všichni hned hotovi. Víte, náš spolek převzal klub před třemi lety, kdy byl minutu před smrtí. Během našeho působení se snažíme o rozvoj klubu, o posílení mládeže. Investujeme do toho i vlastní prostředky. Snažíme se klub udržet, aby dobře fungoval. Tyto pomluvy nás strašně moc poškozují. Lze s nimi bohužel jen těžko bojovat,“ podotkl Macek.

Frébort je však připravený bít se maximálně za svoji pravdu, že vlastní gól byl dílem nešťastné náhody. „Při centru se mi střetly myšlenky, byl jsem i špatně postavený. Jednoznačně moje chyba. Nevyšel mi vlastně celý zápas. Když mě potom trenér vystřídal, na lavičce mě to zkosilo. Rozbrečel jsem se mu tam. První zápas a já to takhle pokazil,“ popsal Frébort.

Před rokem ho vyslal ostravský Baník do Hučína, který jej obratem poslal do divizní Hlubiny, aby měl kontakt s dospělým fotbalem. „Byl jsem bohužel často zraněný. Zlínsko mi teď dalo šanci, na zkoušce jsem uspěl. Strašně moc jsem toužil posunout se nahoru, byl jsem šťastný. A hned po prvním zápase mě někdo chce takto odrovnat? Mám svědomí čisté, což jsem řekl i klukům v kabině. Nemám problém jít na detektor lži,“ prohlásil Frébort.

K záležitosti z víkendu se vyjádřila také Fotbalová asociace ČR, která v září přijala několik opatření směřujících k zefektivnění boje proti match-fixingu. „FAČR má společnostmi Sportradar a Genius Sports monitorovaná veškerá utkání od 1. ligy po divize (včetně dorostenecké ligy), nicméně vyhodnocování podezření na základě sázkových kurzů a vyhotovení zprávy o takovém utkání není operací, která by se udála v průběhu víkendu. FAČR tak dosud čerpá v souvislosti se zmíněným utkání z informací uveřejněných na sociálních sítích, byť ty mohou být v některých případech nepřesné nebo zkreslené. Pokud FAČR obdrží standardní report od jedné ze zmíněných společností, bude se vyšetřováním možného ovlivnění zabývat, a to prostřednictvím analýzy sázkových kurzů, videa z utkání i spolupráce s Policií ČR,“ uvedl pro Sport.cz Jiří Hendrich, integrity officer FAČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top