Sejk dal osmý gól v dresu Rody, o postupu rozhodne poslední kolo

Útočník české jednadvacítky Václav Sejk zaznamenal v pátečním utkání 37. kola druhé nizozemské nejvyšší soutěže svůj osmý gól. Roda vyhrála nad Cambuurem 2:0.

Po bezbrankovém prvním poločase nejprve otevřel skóre Ouaissa v 65. minutě. Sejk se prosadil o deset minut později, kdy vystihl napadáním rozehrávku hostů a následně uklidil míč do sítě. O chvilku později trefil ještě tyčku.

Roda vyhrála 2:0 a byla velmi blízko k jistotě postupu do Eredivisie, ale třetí Groningen dokázal na hřišti Telstaru vyrovnat v páté minutě nastavení a udržel tak rozdíl mezi oběma kluby tříbodový.

V závěrečném kole hraje Sejkova Roda na hřišti Groningenu, dojde tak na přímý souboj o druhé postupové místo, Sejkovu týmu stačí remíza k jistotě postupu do nejvyšší soutěže.