Fotbalisté Ferencvárose loni dokráčeli až do skupinové fáze Ligy mistrů.

Úspěch budou chtít zopakovat i letos, v 1. předkole Ligy Mistrů 2021/2022 se jim postaví do cesty kosovský klub KF Priština, který uspěl v kvalifikaci. První zápas je na programu v úterý od 18.00 hv maďarské metropoli, odveta je o týden později v Prištině.

https://4ddd64f8d2b9da8f0b11c7baf8dd7691.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html Ferencváros, v jehož kádru figuruje i slovenský reprezentant Róbert Mak, loni postupně vyřadil švédský Djurgaarden, skotský Celtic Glasgow, chorvatské Dinamo Záhřeb a nakonec norské Molde FK. V případě postupu se maďarský tým utká v druhém předkole s úspěšným z dvojzápasu mezi litevským Žalgirisom Vilnius a Linfield Belfast ze Severního Irska. Dres Žaligirisu si obléká i slovenský útočník Jakub Sylvestr.

Tradiční účastník evropských soutěží z Rumunska CFR Kluž odstartuje svou pouť doma proti bosenskému klubu Borac Banja Luka. Loni se dostali Kluž pouze do druhého předkola, v Evropské lize to však dotáhl až do skupinové fáze. V Lize mistrů se dostal do skupiny dosud naposledy v sezóně 2012/2013.

Program 1. předkola je rozdělen do dvou dnů, slovenský zástupce Slovan Bratislava vstoupí do soutěže ve středu, když v na Tehelném poli přivítá irský Shamrock Rovers. Odvety jsou naplánovány na příští týden. Slovan v případě postupu narazí na stejného soupeře, s nímž by se setkal i loni – švýcarský Young Boys Bern. Los třetího předkola se uskuteční 19. července.

LIGY MISTRŮ 2021/2022 – 1. PŘEDKOLO PRVNÍ ZÁPASY

úterý 6. července:

18:00 Ferencváros Budapešť – KF Priština / Róbert Mak (Ferencváros) /

18:00  Flora Tallinn – Hibernians

18:00  HJK Helsinki – budoucnost Podgorica

19:00  CFR Kluž – Borac Banja Luka

19:00  Žalgiris Vilnius – Linfield Belfast / Jakub Sylvestr (Žalgiris) /

19:30  Esch Fola – Lincoln Red IMPS

20:00  FK Škendiji – národních států Mura

středa 7. července:

18:00  FK Bodo / Glimt – Legia Varšava

18:00  Dinamo Tbilisi – Neftči Baku

18:30  ŠK SLOVAN BRATISLAVA – Shamrock Rovers

19:00  Ludogorec Razgrad – Šachtar Soligorsk

19:00  Maccabi Haifa – Kajrat Almaty

19:00  Malmö FF – FC Riga

19:00  Teuta Durrës – Šeriff Tiraspol

20:00  Connah ‚s Quay – FK Alaškert

20:00  Dinamo Záhřeb – Valur Reykjavík

Václav Prokůpek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *