Peter Sagan hodnotí první etapu TOUR DE FRANCE: Byla těžká a plná napětí

Domácí cyklista Julian Alaphilippe triumfoval v úvodní etapě 108. ročníku Tour de France a jako první si oblékl žlutý dres. Jezdec stáje Deceuninck-QuickStep se v sobotu prosadil v závěrečném stoupání do cíle a 197,8 km dlouhou trať z Brestu do města Landerneau zvládl za 4:39:05 h. Druhé místo obsadil Australan Michael Matthews (BikeExchange) a zatřetí si přišel Slovinec Primož Roglič (Jumbo-vismo). Slovák Peter Sagan v dresu Bora-Hansgrohe skončil na 73. místě.

Organizátoři připravili na úvod nového ročníku slavného závodu zvlněnou etapu, která vyvrcholila závěrečným stoupáním před cílem v Landerneau s délkou 3,1 km a průměrným sklonem 5,3%. Kromě toho čekalo na cyklisty dalších pět stoupání 3. a 4. kategorie ..

„Byla to těžká etapa plná napětí a pádů. Byl jsem v prvním velkém pádu, ale neutrpěl jsem žádné vážné zranění. Ztratil jsem nějaký čas a minul jsem hodně energie, abych se vrátil zpět do přední skupiny. Tour de France se teprve začíná a my budeme bojovat každý den, „ uvedl Peter Sagan na svém facebookovém profilu.

V neděli je na programu 2. etapa s podobným profilem. Na trati dlouhé 183,5 km mezi městy Perros-Guirec a Mr-de-Bretagne Guerlédan čekají na peloton čtyři stoupání 4. a na závěr dvakrát 3. kategorie. Kopec do cíle měří dva kilometry a má průměrný sklon 6,9%.