Viktorka Žižkov blíže zkázy

Zastupitelé Prahy 3 neschválili druholigovým fotbalovým klubem FC Viktoria Žižkov navrženou smlouvu o investicích. Žižkovské Viktorce hrozí téměř jistě ztráta druholigové licence.

Měsíce jednání a ladění detailů mezi vedením Prahy 3 a FC Viktorie Žižkov přišly vniveč, zastupitelstvo Městské části Prahy 3 na svém zasedáni neodhlasovalo předložený návrh smlouvy o investicích do stadionu a postrčilo tím Viktorku Žižkov nad okraj propasti. Jsme tak svědky bizarní situace, kdy oddlužený a stabilizovaný klub čelí zkáze, jelikož nemá kde hrát.

Návrh podpořili Piráti, TOP09 a STAN, proti zvedli ruce Zelení. Pro nehlasovali ani zástupci opoziční ANO a koalice Pro Prahu 3 (ODS, KDU, Svobodní). Vedení klubu tak musí v časovém presu rychle reagovat a najít cestu k odvrácení ztráty druholigové licence. „Jsme Viktoriáni, nic nevzdáváme, budeme bojovat. I v této složité situaci musíme najít co nejlepší cestu. Tu nejlepší cestu pro Viktorku,“ uvedl předseda představenstva FC Viktoria Žižkov Milan Richter.

Co to znamená pro druhou fotbalovou ligu ČR. Kvůli financím odstoupí FK Blansko, poslední tým tabulky Slavoj Vyšehrad je na sestup nejen bodově, ale i finančně. A nyní hrozí pád i Viktorce Žižkov. Kromě týmů, které sestoupí z nejvyšší soutěže (budou letos tři) by mohly druhou ligu doplnit béčka Sparty Praha a Slovácka, popřípadě i týmu Zápy ze Středních Čech, které vedly své skupiny třetí ligy – ČFL a MSFL – před pandemickou krizí, která soutěže od třetí ligy zastavila a už je jasné, že se regulérně nedohrají.

Autor Václav Prokůpek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *