Titul pro Barcelonu?

Kdo ze Španělských celků nakonec dokráčí pro ligový titul. Závěr tohoto blogu by měl být takový, že budeme vědět na koho vsadit v boji o titul. Za mě je to momentálně přetahovaná, která nemá úplně jasného vítěze, proto si myslím, že napsat o tom blog není úplně od věci.

Úplně na začátek bych chtěl odtajnit tabulku, která hovoří jasně (zajímají mě samozřejmě jen první 4 celky:

1. Atletico Madrid…….. 76b

2. FC Barcelona……..………74b

3. Real Madrid……….……..74b

4. FC Sevilla ………………….70b + zápas k dobru

Při prvotním pohledu na tabulku je jasný náskok Atletica, hned v závěsu Barcelona, která teď vyhrála ve Valencii a dotáhla manko. Potom celkem rozjetý Real se stejným počtem bodů a na závěr trochu zatracovaná Sevilla, která sice ztrácí 6 bodíků na titul, ale má zápas k dobru. A vzhledem k jejich formě se mi to už také nezdá nemožné. Níže bych se chtěl rozepsat o jednotlivých klubech a důvodech proč podle mého názoru mají na titul, či nikoli.

1) Atletico Madrid – Dá se říct, že mají celkem složitý los. Hlavně kvůli tomu, že teď další kolo vyráží do Katalánska, kde vyzvou Barcu. Tam se bude samozřejmě lámat chleba v boji o ligový primát. Od tohoto zápasu se podle mě vše bude odvíjet – kdo zvítězí bude hodně blízko. Další kola Atletico narazí na San Sebastian (doma), Osasunu (doma) a na závěr do Valladolidu. Poslední tři zápasy už věřím, že Atletiko udělá 9b – od čeho bych se odpíchl do dalšího psaní.

2) FC Barcelona – Tam podle mě platí to samé v bleděmodrém… Zápas sezóny proběhne zkrátka 8.5., kdy vyzve výše zmíněné Atletico Madrid. Na tento den si určitě udělám čas a vsadím nějakou bejkárnu. J Další los do konce sezony je následovný: Pro body do Levante, doma sestřelit Vigo a poslední kolo do Eibaru už by měla být formalita. Z toho mi tedy vyplývá, že Barca musí s Atleticem za 3b, jinak pohár nad hlavu určitě nedají. Z posledních 5ti zápasů dokázala Barca prohrát 2x a to s Realem a hodně překvapivě doma s Granadou,.

3) Real Madrid – Stejný bodový zisk jak Barca. Hořkost porážky datují k 30.1., což už je slušná šňůra. Jako jediný z téhle TOP4 dokráčel do semifinále Ligy Mistrů, což pro ně bude určitě prioritou č.1. Já osobně Real moc nemusím. Přesto mi vydělaly slušné peníze hlavně v dvojzápase s Atalantou, kde na ně byli vypsány nesmyslné kursy. Každopádně od uzdravení Benzemy solidně vyšlapujou a do boje o titul ještě sakra promluví. Jediné, co jim teď asi moc nepomáhá je zranění Sergia Ramose…Protože hrát s ním, nebo bez něho, je obrovský rozdíl. Fotbalově ho osobně nesnáším, ale že je bez něj Real o dost slabší v bránění nemusím nikomu dlouze vysvětlovat. Každopádně 19 zápasů bez porážky když hraješ Laligu a LM? To je podle mě slušný počin a kdybych si to teď nevyhledal, tak mě to ani nenapadlo. Každopádně, když se dostanu k losu do konce sezony, tak je to dost podobné jako u Barci s Atleticem. Jen se utkají se Sevillou, která je ještě pořád dalším adeptem na titul. Takže z toho vyplývá, že hooodně ukáže již 9.5. Do konce sezóny se pak utkají ještě s Granadou za 3 body, v Bilbau pro těžké 3body a na závěr si doma pohrajou s Villarealem. Takže stejně jako u výše zmíněných týmu, nejspíš rozhodne další ligový zápas.

4) FC Sevilla – Možná trošku zatracovaný tým v boji o titul. Ale proč? Sevilla má šňůru jako prase. Z posledních 8 zápasů v lize má 7 skalpů, takže možná největší formu ze všech bojovníků. Zmákli doma i Atletico. Na Realu to bude zlomovka a nevidím důvod proč by ještě neměli promluvit do dění okolo titulu! Jejich program je zase obdobný, v první řadě dnes 3.5. musí doma zmydlit Bilbao. Od toho se bude odvíjet, jestli promluví nebo ne. Pak už pro ně půjde jen o jedno – vyhrát zbývající zápasy včetně toho na Realu a čekat..

Abychom to na závěr nějak rozlouskli a já Vám dal radu na tip… Shrnutí vidím následovně… U Atletica je to jasné – vyhrají – li všechno, budou za pár kol zvedat ligový pohár. Já však nevěřím, že zvládnou zápas na Barce, proto určitě v dalším zápase naložím Barcelonu za vyšší částku. Tím by mi z toho Atletico tak trošku vypadlo, přestože by ztrácelo jen bod. Nevěřím, že Barca by si ještě do konce sezóny nechala někde vzít body. Takže škrtám si Atletico. Sevilla hraje zajímavý fotbal a sám jsem zvědavý jak v bitvě s Realem uspějí. Každopádně když všechno vyhrají, tak dle mých propočtů stejně budou zaostávat za Barcelonou. Na závěr rozvedu Real, což bude trošku komplikovanější. Když vše vyhrají, budou na tom bodově stejně jako Barcelona. Ale tam je to pak jasný, Real v sezoně dvakrát Barcu porazil… TITUL VZEJDE PRO REAL… Ano, je to asi nejpravděpodobnější scénář. Já však jako správný Barceloňák budu věřit Kataláncům. Takže můj osobní scénář je, že Real zplichtí se Sevillou a Barca to projede do konce sezóny. Ještě nutno hodit do úvahy, že Realu do toho vpadne těžký a důležitý zápas s Chelsea, který bude určitě jejich priorita – i toto může nahrávat právě Barceloně, která se může soustředit jen na ligový primát.

Moje osobní shrnutí tabulky na konci sezóny je teda následovné:

1) FC Barcelona

2) Real Madrid

3) Atletico Madrid

4) FC Sevilla

Kursy však mluví za vše a já mám kursy rád… Takže přestože budu fandit Barce, kurs 3,6 na titul Realu není úplně k zahození. Určitě nenaložím Barcu v 2,5.

Autor Václav Prokůpek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *