Jak by mohl vypadat příští ročník české ligy?

Jak by mohl vypadat příští ročník české ligy? Mnozí to vidí jasně. Slavia, Slavia, a ještě jednou Slavia. Prostě dominance jako v minulých letech. Já bych si tím vším nebyla tak úplná jistá. Myslím si, že nás čeká mnohem zajímavější ročník, než si někteří dovedou přiznat. A v dnešním blogu bych Vám ráda ukázala, jak to vše vidím já. Budu tedy ráda, když mi do komentářů napíšete Vaše názory na celou situaci a předpoklad ohledně příštího ročníku naší ligy. Děkuji. A nyní se do toho již můžeme pustit.

Začala bych právě u Slavie. Sešívaní mají skvělý celek. Problémem je to, že na českou ligu až příliš dobrý. Jak to myslím? Jednak na lavičce najdeme nadstandartní hráče, u kterých mě bolí srdíčko, když vidím, že nedostávají tolik prostoru, kolik by měli. Například takový Oscar Dorley… A za druhé to, že někteří hráči převyšují českou soutěž o třídu, vidí i kluby ze zahraničí. Řešení na oba problémy je tedy stejné. Odchody. Ať se to fanouškům Slavie líbí nebo ne, tak prostě přestupy přijdou a dle mého názoru jich bude víc, než by někteří očekávali. Jistý je dle mého názoru snad jen jediný hráč. Tím je Abdallah Sima, který původně chtěl podle všeho zůstat v Česku alespoň ještě rok, avšak jeho agent je stůj, co stůj tlačí do zahraničí. Jestli to je nejlepší krok pro rozvoj jeho svěřence? To si nemyslím, ale pro agenta je to vstupenka mezi velké hráče. Koneckonců dělat agenta fotbalistovi z Premier League, či jiné top ligy je již moc dobrá vizitka, která mu bude pomáhat hlavně v budoucnu. I toto je aspekt přestupu, který dle mého názoru hraje poměrně důležitou roli…

Poté zde máme hráče jako Olayinka, Stanciu, Dorley a další. O všechny je v zahraničí velký zájem. Samozřejmě bych ještě ráda napsala, že kluby budou stát o Provoda, ale to je nyní vyloučeno, když má velmi vážné zranění kolene. A čeká jej dlouhá a nesmírně náročná rekonvalescence s nejistým koncem. A zrovna u afrického křídelníka bych očekávala, že skutečně přestup nastane. Olayinka si v klubu již odehrál svoje a dle mého názoru je konečně připraven na přesun. Když si na něj vzpomenu při jeho prvních zápasech v české lize, tak udělal až šílený posun. Tehdy jsem si říkala, co to jako Slavia koupila za „umělce“. No a nyní je to pan fotbalista, bez kterého je Slavia o poznání slabší tým.

Stanciu a Dorley však mají ještě čas a myslím si, že prodat je by bylo chyba… Jednak jsou důležití pro tým, ale jsem pevně přesvědčena, že mají ještě velký nevyužitý potenciál.

Tak jako tak očekávám oslabení Slavie. Samozřejmě, že se bude posilovat a podle všeho to bude ve velkém stylu, ale i tak si myslím, že alespoň na nějakou dobu to pro Slavii bude ve výsledku znamenat oslabení. A v neposlední řadě se můžeme bavit i o tom, že se může vytratit kouzlo Jindřicha Trpišovského. Nechci přivolávat nic zlého, ale již nejednou se stalo, že trenér, který klub dovedl k několika úspěchům a zdálo se, že je nezastavitelný, najednou prostě nevěděl, jak na to a výkony celku šly dolů. A myslím, že ve světě fotbalu je to zcela normální… No, doufejme pro český fotbal, že se tak ještě pár sezón nestane.

A poté zde máme samozřejmě Spartu. Ta sílí a roste. Tedy alespoň nyní pod trenérem Vrbou se ustálily její výkony a snad se konečně blýská na lepší časy. A to říkám jako fanoušek českého fotbalu, nehledě na to, komu v naší lize fandím. Mimochodem pražská S to tedy nejsou… 😀 Prostě si myslím, že by naší lize prospělo, kdyby to nebyla liga jednoho celku, ale pokud možno bychom zde měli alespoň tři konkurenceschopné celky, které by hrály slušné výsledky v pohárové Evropě a následně peníze díky přestupům dokázaly distribuovat dále do české ligy a tím i celého našeho fotbalu. A to by se samozřejmě v budoucnosti podepsalo i na našem národním celku. Je to právě tamní liga, která je hlavním odrazovým můstkem pro národní týmy.

Sparta má hlavně mladý kádr, který je připraven na velké věci. Tedy v případě, že se nebudou konat výprodeje. Tomu však nic nenasvědčuje. Otázkou je možný odchod Hložka. A já sama si nejsem jistá, zda bych jej chtěla v české lize ještě jeden rok, či bych naopak uvítala jeho přesun do zahraničí. Adam potřebuje těžké zápasy, ovšem na druhou stranu mi přijde, že je sám ještě moc nezvládá, takže aby to nedopadlo tak, že rok prosedí na lavičce a tím se zbrzdí jeho kariérní vzestup.

Velmi zvědavá jsem i na to, jak se bude dařit Plzni. Nebo přesněji řečeno na to, jak dokáže posílit. Jestli totiž někdo akutně potřebuje přestavbu kádru a doplnění o hráče v tom nejlepším věku a zároveň talenty, tak je to dle mého názoru právě Plzeň, která nakonec doplatila na to, že si hráče ze své nejlepší generace až příliš považovala a nechala je takzvaně přesluhovat.

Zajímavé bude sledovat i to, jak se bude vyvíjet spolupráce Sešívaných a dalších klubů z ligy. Samozřejmě hlavním kandidátem je Liberec, ale mnoho hráčů může zamířit i do Jablonce, či klubů z nižších sfér naší ligy. Mimochodem myslím si, že tyto hostování, které sice nejsou příliš populární, přidávají na kvalitě české ligy a posouvají ji směrem kupředu.

Táňa Malá, Václav Prokůpek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *