Vyvolávací cena marockého zadáka se odhaduje na 50 milionů liber

Nadcházející soupeř pražské Slavie ve čtvrtfinále Evropské ligy si moc dobře uvědomuje nedostatky ve své defenzivní řadě. Světlo na konci tunelu svítí až v daleké Itálii, ale problém je informace, že po stejném světýlku prahne i velký městský rival ze Stamford Bridge. Očekává se tedy londýnská přetahovaná o marockého zadáka a vyvolávací cena je 50 milionů liber.

Dvaadvacetiletý Achraf Hakimi je moderní krajní obránce, který umí pomoci i směrem dopředu. Právě takovou posilu si kouč Gunners Mikel Arteta vyhlédl a doufá, že se mu jeho záměr podaří uskutečnit. Mládežnický produkt Realu Madrid má za sebou dobré hostování v Dortmundu, po kterém jej ulovil Inter, ve kterém zaznamenává raketový vzestup.

Hakami je jedním ze strůjců dosavadního úspěchu Nerazzurri v Serii A, kde by mohli u kormidla po dlouhých letech vystřídat Juventus. Marocký legionář je považován za velice šikovného obránce, v Bundeslize byl úspěšně využit i na křídle, ale Antonio Conte jej staví opět v defenzivní řadě.

O jeho přesunu do Londýna se hovoří již několik měsíců, ale dosavadním zájemcem byla především Chelsea. Nyní se zdá, že se do boje o jeho schopnosti zapojuje i Arsenal, který je v této sezóně pranýřován za prachbídnou obranu. Rozhodně se ale nebude jednat o levný nákup, neboť se zatím hovoří o částce 50 milionů liber, která by však mohla ještě o něco povyrůst.

                                                               Václav Prokůpek

Zdroj: sportskeeda.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *